KURUMSAL

AR-GE & MÜHENDİSLİK

 
AR-GE çalışmaları bir ülkenin ve toplumun refah düzeyinin arttırılabilmesi, o ülkenin diğer ülkelere oranla daha üst bir teknolojiye ve ekonomiye sahip olması için en önemli çalışmaların arasında yer alır. Yaklaşık 13 yıl önce mühendislik dalında başladığımız bu yolda her daim yeni ürün geliştirme ve mevcut ürünlerin iyileştirilmesinde Ar&Ge alanına yaptığımız yatırımlar birinci sırayı almıştır.

Bugün Betonstar olarak geldiğimiz noktada; yaklaşık 30’a yakın mühendisimiz ve Ar&Ge bölümümüz ile yeni ürünlerimizi üretmenin yanısıra; inovasyonla ilerleyerek üretimde maliyetlerin düşmesini sağlayıp, kalitenin de firmamız ve sektörümüz için yükselmesine yardımcı oluyoruz.

Fark yaratmak ve rekabette öne çıkmak için Ar-Ge’nin öneminin giderek arttığı günümüz koşullarında firmamız her geçen gün bütçesinden daha çok payı Ar-Ge ve yenilik harcamalarına ayırmaktadır.  Firmamız Ar-Ge Bölümünün amacı bilimsel ve teknik bilgi birikimini artırarak bu bilgilerin yeni uygulamalarda kullanımıyla farklı projeler üretebilmek ve sektöre örnekler teşkil edebilmektir.

Bugün geldiğimiz noktada; hazır beton ve beton pompaları sektöründeki 30 yıllık tecrübemizi genç mühendislerimizin bakış açıları ve inovasyonla yarattıkları yeni teknolojilerle bütünleştiriyoruz.  Ar&Ge çalışmalarımızda yurt içi ve yurt dışından gelen müşteri istek ve beklentilerimiz; ürün gelişimlerinde, kalite &test süreçlerinde, tasarım çalışmalarında bizlere yol göstererek her geçen gün daha ileriye gitmemizde yol gösterici olmaktadır.

BETONSTAR, değişen dünya pazarlarını yakından takip etmektedir. Gelişmekte olan ülkelere sürekli olarak ziyaretlerde bulunup, T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının desteğiyle İMDER tarafından düzenlenen uluslararası UR-GE projesi kapsamındaki etkinliklere katılarak, yeni pazar araştırmalarını sürdürmektedir. AR-GE departmanı bünyesinde, TÜBİTAK destekli yürütülen yeni model ve yeni sistem beton pompaları çalışmalarımızı 2021’de de sürdürerek, biten projelerini imalata geçirip müşterilerinin hizmetine sunmak en büyük hedefleri arasında yer almaktadır.